Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Volnočasové aktivity > Universita třetího věku (U3V)

Universita třetího věku (U3V)

Středisko sociálních služeb Prahy 13 se stalo realizátorem projektu virtuální univerzity třetího věku (VU3V), který probíhá v počítačové učebně Domu sociálních služeb LUKÁŠ (DSS Lukáš). Senioři - studenti - se pravidelně touto studijní formou vzdělávájí už od roku 2009. Garantem projektu je Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze. Přednášky VU3V jsou k nalezení na webových stránkách České zemědělské univerzity pod adresou www-e-senior.cz . Prostřednictvím PC a dataprojektoru mají studující senioři možnost sledovat přednášejícího na promítacím plátně. Každé  zvolené téma má 6 přednášek, které se konají ve  čtrnáctidenních časových intervalech. Po každé přednášce následuje znalostní test, který se ihned vyhodnotí a studující tak zná okamžitě svůj dosažený vědomostní výsledek. Po absolvování každého semestru jsou frekventanti pozvání pořádající fakultou na slavnostní předání pamětních listů a potvrzení o absolvování semestru. Po "odstudování" 6 semestrů  jsou studenti - absolventi - slavnostně promování.  Promoce probíhá se všemi náležitostmi za účasti akademického senátu a studenti  získávají pamětní list o absolvování 6 semestrů VU3V. Celý projekt je spolufinancován EU.

Za dobu fungování VU3V na MČ Praha 13 získali senioři informace nebo vědomosti o astronomii, fungování EU, o vývoji informačních technologií, o zajímavostech gometrie, lesnictví, myslivosti, o historii odívání,, apod.  Projekt VU3V tak umožňuje seniorům získávat informace z různých oborů, se kterými možná nepřišli v životě do styku.  Závěrem je třeba zmínit, že studium seniorů by nebylo možné díky podboře MČ Praha13 a Střediska sociálních služeb Prahy 13.

Informace o studiu je možno získat na  www-e-senior.cz nebo přímo ve Středisku sociálních služeb Prahy 13. Zájemci se mohou přihlásit v DSS Lukáš u paní Aleny Hrabětovéna tel. 222 543 021 a nebo elektronicky na sekretariat@sssp13.cz , nebo u pana Petra Webera na tel.: 602 344 973 a nebo na elektronické adrese  pewe@seznam.cz .

 

Petr Weber, Alena Hrabětová


 

Společné foto studentů se starostou MČ Prahy 13 Ing. Davidem VodrážkouÚvodní slovo Petra Webera (vpravo)  k zahájení 1. přednášky Letního semestru U3V 2012/13. Řečník je vlastně zakladatelem Univerzity  třetího věku ve Středisku sociálních služeb Prahy 13, vedle něj stojí jeho asistent Fr. KundrátPředmětem výuky je právě virtuální studium bílých krvinekPřednáška je v plném proudu
Všichni při studiu 1. přednášky na téma "Lidské zdraví!Sledování přednášky Studenti - zleva - Fr. Kundrát a P. Weber pozorně naslouchají

Soubory ke stažení

OznačeníVelikostDatum
Co je univerzita třetího věku.docx73,9 kB12.02.2013 10:16
Co je univerzita třetího věku.pdf358,7 kB05.02.2013 13:22
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky