Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > DENNÍ STACIONÁŘ

DENNÍ STACIONÁŘ

Denní stacionář Střediska sociálních služeb Prahy 13 je sociální zařízení, které určeno pro seniory a osoby se zdravotním handicapem, kteří jsou postiženi či ohroženi ztrátou soběstačnosti a nemohou být proto přes den sami.

Kapacita Denního stacionáře, který dlouhodobě vede pečovatelka paní Jitka Olexová, je 15 klientů. Každému z nich se věnuje individuálně, čímž pro ně vytváří dojem příjemného rodinného prostředí. Vedle činností a her k procvičování paměti vytváří s klienty různé výrobky, při kterých si klienti procvičují jemnou motoriku a současně nachází uspokojení z vlastní práce. Tím u nich podporuje soběstačnost a samostatnost, což působí velmi pozitivně na jejich duševní rovnováhu.

Ve stacionáři, který funguje v pracovních dnech od 8 do 16.30 hodin, je pro klienty zajišťována celodenní strava ve formě dopolední a odpolední svačiny a oběda, a důsledně je sledován jejich pitný režim.

Denní stacionář je bezbariérový. Klienti mají k dispozici hlavní společenskou místnost s jídelnou a 2 ložnice, ve kterých si mohou kdykoliv během dne odpočinout. Dále zařízení nabízí koupání v bezbariérové vaně, masáže, pedikúru, rašelinové zábaly nebo světelnou terapii Bioptron. Klientům je k dispozici zahrada s altánem a pěti cvičebními fitness stroji určenými speciálně pro seniory.

Doprava klientů do stacionáře a zpět domů je zajišťována vozidly Střediska sociálních služeb, vybavenými zvedací plošinou pro přepravu vozíčkářů.

O využívání služeb denního stacionáře je během roku velký zájem, a proto Středisko sociálních služeb společně s vedením radnice rozhodlo o navýšení jeho kapacity z 10 na 15 osob.

Více informací o službách a o provozu denního stacionáře získáte na číslech 222 543 022, 602 527 959 a 602 104 454 nebo

pište na e-mail: socialniMC@sssp13.cz, pecovatelskasluzba@sssp13.cz.

 

 

 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky