Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Volnočasové aktivity > Tréninky pétanque v Lukáši jsou u seniorské veřejnosti stále více oblíbenější

Tréninky pétanque v Lukáši jsou u seniorské veřejnosti stále více oblíbenější

Protože váš zájem o hru pétanque neutuchá, ba právě naopak, což nás moc těší, budeme v "pěstování"  tohoto sportu v Lukáši nadále pokračovat. Po dohodě s panem Petrem Fuksou se budou tréninky konat každé úterní odpoledne od 14.30 hod. do 16.00 hod. Pokud nebude operativně stanovento jinak. Tréninky probíhají pod odborným dohledem profesionálního trenéra, pana Ing. Miroslava Pešouta. 

V zimě, tj. většinou v měsících prosinec, leden až březen tréninky probíhají v provizorní tělocvičně Střediska sociálních služeb Prahy 13, kterou je jídelna. Jakmile se vyčasí, tak se hraje na vekovním hřišti. Protože místem tréninků mohou být i jiné lokality, tak jejich místo zpravidla určí trenér.

Jinak je velmi potěšitelné, že naši hráči vzali svůj sportovní osud do svých rukou a fungují v rámci regulérního družstva, které je současně vedeno městskou částí jako Klub seniorů č. 12. Naše petangové družstvo se aktivně účastní  pražské seniorské zimní ligy v pétanque, která je i s mezinárodní účastí. Více na webovém odkazu http://www.ubulodrom.cz/ubuliga.

Mužstvo seniorů startuje pod sportovním jménem "Praha 13" a je příjemné, že naše MČ je vidět i mimo své hranice. Středisko sociálních služeb plně podporuje takovéto aktivity, které nastartují senioři vlastní aktivitou a osobními ambicemi hýbat se a vítězit. Senioři přivážejí ze svých sportovních klání řadu ocenění, medailí, diplomů ale i věcných cen. Je toho  velmi mnoho. Část medailía diplomů lze spatřit na vlastní oči ve Středisku sociálních služeb Prahy 13 (vchod A, I. patro).

Další informace Vám poskytne paní Alena Hrabětová, na telefonech 222 543 021 a 725 393 061 nebo na mailu  sekretariat@sssp13.cz .  Více informací o tomto sportu najdete na www.petanque-pro-vas.com nebo též můžete kontaktovat Petra Fuksu na telefonu  602 261 925 anebo na jeho stránkách fuksa@a-tout-prague.com .

Velké poděkování patří vedení Městské části Prahy 13, které prasvidelně podporuje své petangisty finančně i materiálně. Například v roce 2018 financuje tréninky, příspívaá na sportovní vybavení a organizačně a zejména finančně se podílí na konání tradičního truranje v petaque o pohár starosty MČ Praha 13. Turnaj se tradičně koná na zahradě Střediska sociálních služeb Prahy 13.

 JIM, článek aktualizován v roce 2018

Areál Lukáše s hřištěm pétanqueZ ptačí perspektivy poprvéZ ptačí perspektivy podruhéV zápalu sportovního boje
Všechno lítá a peří to neníVyhodnocování jednodlivých hodůSpolečné foto všech účastníků sportovního klání
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky