Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Volnočasové aktivity > Nordic Walking

Nordic Walking

Nordic Walking se těší velké pozornosti

Středisko sociálních služeb Prahy 13 ve spolupráci s Městskou částí Praha 13 pravidelně organizuje pochody se severskými holemi, tzv. Nordic Walking. Tato sportovní aktivita se těší velké oblibě. Proto, kdo se bude chtít pochodů zůčatnit, a to ať už půjde o nové zájmece, ale i o ty, kteří tyto pochody absolvují v podstatě pravidelně, musí pravidelně sledovat buď webové stránky Lukáše a nebo se dívat na nástěnky, když k nám do Lukáše půjdete například na oběd. Informace o pochodech lze získat na stránkách STOPu a nebo na TV Praha 13.

Naší snahou je pořádat především v jarních a letních měsících (mimo prázdnin - červenec a srpen) nějakých pochod. Pochody jsou zpravidla dlouhé od 3 do 8 km. Jde nám nejen o prožití sportovního zážitku, ale zejména o to, aby se tyto pochody staly místem vzájemného setkávání a popovídání.  A tak chodíme různě po naší MČ. Například do Prokopského údolí, Třebonic nebo do Hlubočep. V září zrealizujeme v rámci Festivalu volného času pořádaného MČ Praha 13, zpravidla společný sportovně-poznávací vejšlap po Praze 13. Sezona se tradičně končí na svátek Lukáše, 18. října, kdy se tradičně vyráží od radnice do Lukáše na oběd. Tento pochod má po obědě "pokračování". Pro zájemce, kteří po absolvovaném obědě mají ještě dost sil, je připravena prohlídka Lukáše s odborným výkladem. 

Naše výlety budou vždy spojené s návštěvou různých pamětních míst a výukou i procvičováním techniky chůze nebo hraním her.

Pokud hole na Nordic Walking nevlastníte, rádi vám po včasném nahlášení zajistíme jejich zapůjčení. Těšíme se na společné výlety s vámi.

 

Alena Hrabětová, pracovník úseku aktivizačních činností Střediska sociálních s služeb Prahy 13

 

 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky