Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > AKTUALITY > Velikonoční jízda, 21.3.2024

Velikonoční jízda, 21.3.2024

 

Velikonoční jízda ve středisku sociálních služeb Lukáš (youtube.com): www.youtube.com/watch

 

Velikonoční jízda v Lukáši. Ve čtvrtek 21. března se v Domě sociálních služeb Lukáš opět uskutečnila Velikonoční jízda.  Smyslem této  tradiční akce, která se v Lukáši prvně konala už v roce 2013,  je vzájemně se potkat a popovídat si. Oslavit Velikonoce a příchod jara a vyrobit si velikonoční dekorace pro sebe nebo pro své blízké. Letos se sešlo v Lukáši bezmála 30 seniorů, kteří si pod vedením zkušené lektorky Dany, vyrobili velikonoční věnec.   

Organizátory akce jsou každoročně Středisko sociálních služeb Prahy 13 a MČ Praha 13. Za tu vystoupil a všechny přítomné přivítal radní MČ, pan Zbyněk Pastrňák. Zmínil přitom hlubokou historii oslav Velikonoc: „Velikonoce se původně, tedy do roku 1094, slavili osm dní, od Neděle velikonoční – Božího hodu do následující Provodní neděle (Provody). Tu nám dnes připomíná text koledy – hody, hody do Provody.“ Mezi seniory zavítal i milý host, který má k Velikonocům nejvíc co říci. Byl jím pan  Jan Kotas, farář  Římskokatolické farnosti Stodůlky. Ten poutavě vyprávěl velikonoční příběh spjatý  s umučením a vzkříšením Ježíše Krista a dodal: „Je to příběh, který pokračuje tím jeho zářivým zmrtvýchvstání, který je oslavou života, oslavou nějakého vzácného Božího daru, který jsme dostali“. Zajímavá pak byla následující a vzájemně obohacující diskuse, když se pan farář seniorů zeptal na to, co se jim na Velikonocích líbí, jak je prožívají nebo co si vybaví.

Aby práce příjemně pokračovala, bylo pro všechny, kteří se zde sešli, připraveno malé občerstvení, velikonoční mazanec a osvěžující ovocný čaj nebo káva. Letošní Velikonoční jízda v Lukáši opět potvrdila, jak je důležité si připomínat historické tradice, morální postoje a hodnoty.

 

Jiří Mašek

Středisko sociálních služeb Prahy 13

12.04.2024

Soubory ke stažení

OznačeníVelikostDatum
Velikonoční jízda 2024 pozvánka.pdf404,2 kB04.03.2024 08:38
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky