Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Okénko sociálního pracovníka > Jak vybrat správnou zdravotní pomůcku

Jak vybrat správnou zdravotní pomůcku

Středisko sociálních služeb od května zajišťuje poradnu, jejímž hlavním posláním je radit seniorům i občanům se zdravotním postižením, jak vybrat správnou zdravotní pomůcku.

  

 

Jak vybrat správnou zdravotní pomůcku

Je mezi námi řada těch, kteří používají nějakou tu zdravotní pomůcku. Někdo se bez ní již neobejde. Někdo stojí před jejím výběrem. Všichni, a přibývá nás, vždy řeší jedno a to samé. Jak vybrat správně.

Středisko sociálních služeb Prahy 13 se proto rozhodlo do svého poradenského portfolia zařadit od května 2014 novou službu, kterou je bezplatné poradenství o zdravotních pomůckách. Vlastnímu rozhodnutí předcházela porada s vedením klubů seniorů I. až III., se Svazem postižených civilizačními chorobami a Svazem diabetiků ČR o potřebnosti a prospěšnosti této služby. Všichni záměr podpořili a současně se shodli na vhodném subjektu, který by mohl službu poskytovat.

Služba je určena pro naše klienty i všechny občany naší městské část, kteří se rozhodnou jí využít. Nebudou však odmítnuti ani ti, kteří přijdou odjinud.

Službu poskytují odborníci ze společnosti Paleta služeb, kteří Vám poradí po telefonu na číslech 224 819 360 a 224 819 360. Anebo lze využít i nonstop linky 776 246 938.

Po telefonu vám odborníci poradí například s vhodným výběrem pomůcek, které hledáte anebo potřebujete (např. pleny, chodítka, sedačky do vany, invalidní vozík), s možnostmi financování při jejich pořízení, vyhledání kódů pro zdravotní pojišťovny. Závoz pomůcek Vám bude obstarán zdarma na uvedenou adresu. Ale ještě předtím, pokud to bude třeba, si pomůcky budete moci vyzkoušet. Ale vždy mějte na paměti , že tato služba odvisí od specifických požadavků na pomůcku a na vzájemné dohodě a možností obou stran.

Poradenství o pořízení vhodné zdravotní pomůcky se zařadilo mezi ostatní bezplatné služby, poskytované Střediskem sociálních služeb Prahy 13.

O všech službách Vám rádi podají informace pracovníci Střediska sociálních služeb na telefonech 724 952 592, 235 517 647 nebo 222 543 021 nebo 022. Přehled bezplatných služeb dále najdete na našich webových stránkách v rubrice „Rady a porady zadara“, odkaz: http://www.sssp13.cz/rady-a-porady-zadara/ .

Jiří Mašek, ředitel SSSP13, datum 21.4.2014, zveřejněno ve STOPU č. 05/2014

 

 

 

 

Soubory ke stažení

OznačeníVelikostDatum
Jak vybrat zdravotní pomůcku.pdf182,2 kB21.04.2014 19:34
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky