Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Fotogalerie > Vidoule 2014, výšlap se "severskými" holemi NW

Vidoule 2014, výšlap se "severskými" holemi NW

Pochod se uskutečnil ve středu 23. dubna 2014. Chodkyň a chodců bylo k dvacetipěti. Bylo nádherné teplo a přitom nehorko. Vzduch byl nasycen inhalačním vhlkem z bouřky minulého dne.  Všichni došli do cíle v pořádku a neznaveni.

Trasa měřila přibližně 4,5 km, možná trochu víc, a vedla kolem stolové hory Vidoule pod stinným příkrovem hustých vzrostlých stromů. Na začátku pochodu a následně i při krátké zastávce padlo pár vlastivědných dat o stolohé hoře Vidoule, která je významným geomorfologickým   pískovcovým útvarem na území hlavního města Prahy. Na místě vše točila  vždy všudypřítomná televize TV 13, která snad na žádném z uskutečněných pochodů Nordic Walking, ještě nikdy nechyběla.

Po pár dalších kilometrech poutníci dosáhli ulice K Fialce ve čtvrti Vidoule. Tam se zastavili u památníku obětem první a druhé světové války a připomněli si krátce historii květnových dnů v roce 1945. Na důkaz úcty k padlím rodákům, kteří položili své životy na konci druhé světové války  za svobodu, uctily jejich činy minutou ticha. 

A pak se pokračovalo dál. Cíl naší cesty byl v restauraci "Staré kino" . Tam jsme vše vyhodnotili a účastníkům byli předány turistické známky, které vyrobil pan Bohdan Pardubický. Dále ředitel Střediska sociálních služeb Prahy 13 předal všem účastníků, jménem pana místostarosty Aleše Marečka, plavenky do bazénu Na Homolce. Možnost plavání na Homolce byla přítomnými hodnocena velmi kladně. Bylo patrné, že o plavání v  bazénu je velký zájem. Též byl rozdán vlastivědný test, který opět vypracoval Bohdan Pardubický, a který obsahoval otázky, které se vázaly k výšlapu. Test bude vyhodnocen  následně a ti, kteří odpovědí správně, obdrží i mallý dárek za bezchybné vědomosti. Pokud se chcete dovědět ještě další fakta o pochodu prokliknětě si na následující odkaz: www.sssp13.cz/infoservis-archiv/vystup-na-stolovou-h.html .

Závěrem je třeba ještě zmínit sympatické prostředí Spolkového domu, kde nás čekalo příjemné přivítání a dobré pivo. Bezchybní byli, jak se stalo již zvykem, lektoři ze společnosti SeniorHelp, kteří nad vším drželi sportovně-metodický a zdravotnický dohled.

Na závěr si všichni řekli - zdrávi došli a příště jdeme zase.

JIM

Na startu před jinonickou poštouTěsně před odchodemOdborná a současně sympatická tvář SeniorHelpu (první zprava) Jaro na Vidouli
Rozcvička a za ní vystupující panorama Prahy
Cesta podél Vidoule
Na cestě
Někteří šli tak rychle, že jsem viděli jen jejich záda
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky