Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Fotogalerie > Vánoční punčování 2016 v Lukáši a rozsvícení vánočního stromku

Vánoční punčování 2016 v Lukáši a rozsvícení vánočního stromku

Ve středu 7. prosince se uskutečnilo v jídelně Střediska sociálních služeb Prahy 13 pití vánočního punče. Stalo se již tradicí, že od roku 2013, se vždy počátkem prosince, v předvánočním čase, zdarma rozlévá seniorům tento jemný aromatizovaný nápoj a k zajedení se k němu nabízí vánočka.  Punč se připravuje v Lukáši a pro jeho pití se vžil název „Vánoční punčování“. 

Ale vánoční punčování není zdaleka jen o punči. I tentokrát šlo o přátelské setkávání, o výrobu vánočních dárků a o rozsvícení vánočního stromku. A tak se v poledne začalo obědem. Od 14. do 16. hodin probíhal, pod odborným dohledem lektorek, hlavní program, ve kterém senioři vyráběli pro sebe nebo pro své blízké vánoční věnečky z organzy  a vánoční svícny z číší na víno. K dobré pohodě hrála skupina „Proč ne“ vánoční klasikou i moderní hudbu. Na akci zavítali a se seniory se pozdravili vedle starosty městské části, také místostarosta Pavel Jaroš, předseda sociálního výboru Aleš Mareček, zastupitelé Vít Bobysud, Miloš Drha a další.

Po 16. hodině byl pak starostou Davidem Vodrážkou na zahradě Lukáše rozsvícen vánoční stromeček. Pan starosta popřál seniorům veselé vánoce a šťastný nový rok. Senioři mu na oplátku darovali pro městskou část velký adventní věnec, poděkovali mu za podporu a popřáli vše dobré městské části. Pak si všichni společně zazpívali vánoční koledy.  Rozcházeli se až za tmy a to už stromek svou září všem připomínal vánoční čas.  

12.12.2016, Jiří Mašek, SSSP13
  
 

 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky