Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Fotogalerie > V petangu jsme dobří a máme nové auto (19.9.2018)

V petangu jsme dobří a máme nové auto (19.9.2018)

Ve čtvrtek 13. září se konal v Lukáši 6. ročník turnaje v pétanque pro seniory o putovní „Pohár starosty MČ Praha 13“ a dále „Speciální dovednostní soutěž jednotlivců“ o cenu zástupce starosty pro sociální záležitosti. Na startu se sešlo 10 družstev z celé Prahy. Soutěžilo se usilovně a čestně. Na průběh zápolení dohlížel, konferoval jej a vykonával zároveň i roli rozhodčího Mirek Pešout, který je vedoucím seniorských petangistů na třináctce. Závěrečný déšť, který přišel krátce po poledni, přinesl štěstí týmům z Prahy 13. Ty obsadily po sečtení výsledků první tři místa na pomyslné bedně vítězů. Vítězem turnaje se stalo dvoučlenné družstvo z Prahy 13 ve složení Jaromír Kyzour a Eugeniusz Madej. Ceny družstvům, které se umístily v pořadí na prvním až třetím místě, předal starosta MČ David Vodrážka společně s místostarostou pro sociální záležitosti, Pavlem Jarošem. Posledně jmenovaný odměnil i nejlepšího hráče ve speciální dovednostní soutěži, kterým se po zásluze stal, po celý den v pohodě hrající, Eugeniusz Madej.

Ještě před započetím vlastního petangového turnaje proběhlo slavnostní předání nového víceúčelového dodávkového vozu Volkswagen Transporter pro pečovatelkou službu Prahy 13. Řediteli střediska sociálních služeb Jiřímu Maškovi předal nový automobil symbolickým odevzdáním klíče od vozu starosta Prahy 13 David Vodrážka spolu se svým zástupcem Pavlem Jarošem a Tomášem Kohutičem, vedoucím prodeje užitkových vozů ze společnosti Autodružstvo Podbabská, která vozidlo dodala.
Nový  vůz, který je vybaven novou hydraulickou plošinou, výklopnými schůdky pro snadné nastupování, speciálními madly uvnitř interiéru, apod., bude sloužit především pro přepravu imobilních seniorů do nemocnic, na úřady a k lékaři. Vozidlo dále usnadní rozvoz obědů  terénní pečovatelskou službou seniorům - klientům střediska, kteří nejsou schopni se sami o sebe postarat.

Městská část zaplatila za automobil s plošinou a speciálními úpravami pro potřeby klientů 660 tisíc korun, středisko sociálních služeb přispělo částkou 280 tisíc korun a Autodružstvo Podbabská poskytlo prodejní slevu ve výši -250 tisíc korun.
Středisko sociálních služeb Prahy 13 provozuje v současné době tři dodávkové vozy podobné kategorie. Nový víceúčelový Volkswagen Transporter, nahradí nejstarší, dosluhující, vůz.

Jiří Mašek, ředitel Střediska sociálních služeb Prahy 13 

 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky