Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Fotogalerie > V denním stacionáři vládne dobrá nálada

V denním stacionáři vládne dobrá nálada

Rádi dáváme na vědomí vážené veřejnosti na Praze 13, že o naše služby v Denním stacionáři Střediska sociálních služeb Prahy 13  je velký zájem. Díky štědré podpoře Městské části Praha 13 byl denní stacionář rozšířen, a tak tato registrovaná sociální služba mohla být před rokem kapacitně navýšena  o 5 osob. Tedy z 10 na 15 klientů.

V současnosti je denní stacionář hojně využíván seniory. Denní návštěvnost stacionáře nyní dosahuje průměru 10 až 12 klientů. Níže uvedené fotky, které byly pořízeny 3.2.2015, zachycují seniory, jak si užívají vzájemného setkávání. Ten den jich bylo ve stacionáři čtrnáct.

Nejcenějším pro seniory - návštěvníky denního stacionáře - je bezesporu fakt, že mohou být spolu a vytvářet společenství se stejnými myšlenkovými pocity, zájmy, zkušenostmi a zážitky či vzpomínkami z dětství. Ve stacionáři, vedle vzájemného povídání, vyrábí krásné věci, které rádi věnují i příchozím návštěvníkům. Čtou knihy a časopisy a někteří se věnují i informačním technologiím. I když to je jen internet a hraní her, nezbývá než smeknout, čeho všeho jsou schopni.

Nejdůležitější je, že denní stacionář je pro všechny klienty (seniory) místem setkávání, místem společně stráveného času, místem společné práce, místem sdělování si společných zážitků, místem společného oběda, někdy ale i místem lezení si na nervy vlivem vlastního EGA. Ale hlavně  a především je denní stacionář místem odpočinku, kterého i  někteří z nich využívají k poobědnímu "šlofíku".   Vše to patří k životu, a tak to prostě je. Kdyby tomu tak nebylo, tak by náš denní stacionář zel prázdnotou.

JiM

 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky