Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Fotogalerie > První letošní výšlap 22.4.2013 se povedl, počasí přálo a cesta ubíhala

První letošní výšlap 22.4.2013 se povedl, počasí přálo a cesta ubíhala

V pondělí 22. dubna 2013 se konal první výšlap s nordic walking holemi. Šlo se od Domu sociálních služeb Lukáš na návštěvu - a současně na exkurzi - do hasičské zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů Stodůlky.

Začínalo se rozcvičkou a vyšlo se před desátou hodinou. Cesta byla dlouhá něco málo přes dva kilometry. Bylo krásně, svítilo sluníčko, jaro se začalo probouzet a tak se šlo pěkně. V hasičárně přijdivší chodce přivítal starosta sboru pan Vojtěch Koutek  a provedl je po areálu zbrojnice. Ukázal výzbroj sboru a techniku a na příkladech ukázal některé funkce hasičské techniky. Senioři byli pozornými posluchači a často se ptali. SDH Stodůlky letos slaví 120. výročí od svého založení a to už je pěkná řádka let. Hasičský sbor je dnes díky podpoře městské části moderně vybaven pro boj s ohněm a dalšími živly. Představuje důležitý článek záchranného systému. Sbor je připraven k okamžitému zásahu a pomoci občanům jak v rámci městské části Praha 13, tak  i lidem mimo její území. Více se dovíte na stránkách sboru http://www.fdpstodulky.eu/ . Po prohlídce se vyrazilo zpátky, přes Centrální park Prahy 13, domů do Lukáše.Tam také celá akce ve 12 hodin skončila. Pochodu se zúčastnilo na 30 sportovců a všichni zdrávi došli.

Výšlap pořádalo Středisko sociálních služeb Prahy 13 pod odborným vedením profesionálních instruktorů Senior-Help (http://www.senior-help.cz/) a vše se tak dělo pod záštitou MČ Praha 13.

Příští výšlap, druhý v pořadí, se jde ve středu 22.5.2013. Půjde se  na exkurzi do soukromého rukodělného pivovárku do Třebonic. Tak si přejme, aby se i ten druhý výšlap vydařil, co do počasí i do účasti, stejně tak, jako ten první. (JiM)

Před startemTV Třináctka byla při tomNa cestěNa cestě
Na cestěSkupinové foto těsně před cílemSkupinové foto těsně před cílemV cíli, před hasičskou zbrojicí SDH Stodůlky
Před zbrojnicíPřed zbrojnicíStarosta SDH Stodůlky, pan Vojtěch KoutekStarosta hasičů při výkladu
Útroby hasičkého zásahového vozidlaProhlídka techniky a prostor zbrojniceProhlídka hasičské technikyProhlídka hasičské techniky
Hasičská výstroj, boty a kalhoty k okamžitému použití, stačí do nich doslova  jen "naskočit"Zkouška přilby hasiče Hejduška ze zaduZkouška přilby hasiče Hejduška ze předuStarosta SDH Stodůlky s jednou z účastnic výšlapu
Ukázka zásahových obleků hasičůZávěrečné skupinové foto před zbrojnicíZávěrečné skupinové foto před zbrojnicí
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky