Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Fotogalerie > Jak se šlo do třebonického pivovaru (čtvrtek 17.5.2018)

Jak se šlo do třebonického pivovaru (čtvrtek 17.5.2018)

Na pivo do Třebonického pivovaru. Ve čtvrtek 17. května šli senioři pochod se severskými holemi (Nordic Walking) do Rukodělného pivovaru pana Staňka do Třebonic. Tradiční pochod je pořádán Střediskem sociálních služeb a MČ Praha 13 nepřetržitě od roku 2013. Letos se tak uskutečnil vlastně již 6. ročník této, seniory, oblíbené sportovně společenské akce.

Vycházelo se krátce po desáté dopolední z Lukáše. Na startu pochodu, který byl dlouhý přes tři kilometry, se sešlo na třicet pochodníků. Po krátké rozcvičce, se slovy… „Jde se“, se ujal za organizátory symbolického odstartování Aleš Mareček, předseda Sociálního výboru MČ Praha 13.

Účastníci pochodu prošli přes stanici metra B Stodůlky do Britské čtvrti, a odtud přes Chaby dorazili do Třebonic.  Kvůli nočnímu vydatnému dešti a klouzavému terénu, tentokrát raději vynechali cestu, ke kostelu sv. Jana a Pavla v Krtni, který tak pozorovali jen zpovzdálí. V pivovaru byli již očekáváni panem Davidem Staňkem, sládkem a majitelem v jednom. Ten po přivítání příchozích krátce pohovořil o výrobě zdejšího piva, které potom mohli všichni ochutnat. Pivo bylo velmi chutné, hořké a příjemně studené.  Kdo měl chuť nebo hlad, mohl si dát i něco k jídlu. Do pivovaru zavítal a přítomné pozdravil i starosta David Vodrážka. Ten mimo jiné řekl… „je dobře, že se organizují takové akce, které pomáhají sbližovat lidi a motivují je k pohybovým aktivitám. Městská část takové akce bude i nadále ráda podporovat“. 

Tak zase příští rok v květnu opět na shledanou na pivu v Třebonicích.  Stojí to za to.

 

17.5.2018

Jiří Mašek, Středisko sociálních služeb Prahy 13

 

Odkaz na pozvánku:

www.sssp13.cz/aktuality/17-5-2018-do-treboni.html

 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky