Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Fotogalerie > 17.5.2017, Do Třebonického pivovaru na pivo

17.5.2017, Do Třebonického pivovaru na pivo

Ve středu  17.5.2017 se šlo s holemi opět po roce do Třebonického pivovaru na pivo - www.sssp13.cz/co-uz-se-stalo-archi/17-5-2017-do-treboni.html. Do něj pořádají senioři své pravidelné pochody již od roku 2013. Letos se již konal 5. ročník tohoto oblíbeného pochodu. Zatímco v roce 2013 se v pivovaru sešlo 36 poutníků, letos jich bylo na sedmdesát. Pivovar tak trochu  „rupal ve švech“.  Vše se ale organizačně zvládlo a tak si to všichni užili, jak se patří.  

Start pochodu byl v 10.00 hodin od Lukáše. Do Třebonic se šlo přes Chaby a Krteň.  Společně se seniory se pochodu zúčastnili zástupce starosty Pavel Jaroš, zastupitelé Miloš Drha a  Antonín Krejčík. V cíli   se setkali se seniory i další zástupci obce, pan  Aleš Mareček  a Zbyněk Pastrňák. Po  procházce dlouhé  necelé 4 km si zaslouženě všichni účastníci i organizátoři akce poseděli, odpočinuli  a zároveň ochutnali uvařené pivo.

Přítomné navštívil a všechny seniory pozdravil i starosta MČ Prahy 13 pan David Vodrážka a popřál jim pevného zdraví při jejich sportování. Bylo nádherné počasí. Kdo chtěl, mohl sedět v restauraci nebo využít i pivovarskou verandu nebo pobýt přímo na zahradě. Řeči se vedly, ochutnávalo se pivo a k tomu se jedly klasické delikatesy, jako utopenec, matesy  či nakládaný hermelín.   

Na  zpáteční cestu se někteří vydali krátce po třinácté hodině autobusem a někteří zase  pěšky.  Všem děkujeme za účast a příjemně strávený den. A velké poděkování patří též Staňkovu rukodělnému pivovaru  v Třebonicích a jeho sládkovi a majiteli v jedné sobě,  panu Davidu Staňkovi, který pro všechny připravil krásný zážitek. Tak zase příští rok touhle dobou opět na shledanou na startu pochodu v Lukáši.

Alena Hrabětová, Jiří Mašek – Středisko sociálních služeb Prahy 13

 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky