Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Fotogalerie > 17.4.2018 Cesta na západ - pochod NORDIC WALKING

17.4.2018 Cesta na západ - pochod NORDIC WALKING

Cesta na západ

V úterý 17.4.2018 se šel druhý letošní seniorský pochod NORCI WALKING pod názvem „Cesta na západ“.  Od doby pořádání prvního pochodu z Lukáše v roce 2012 se šlo už mnoho pochodů. Tento pochod byl však prvním, kdy se konkrétní místo nahradilo jen směrem. Kdy úmyslem účastníků bylo dojít na co možná nejzápadnější cíp naší městské části. Což se také podařilo. Je třeba ale zdůraznit, že cíle bylo dosaženo s přihlédnutím k objektivním limitům, které generovali omezení  jako terénní překážky, vlastnické vztahy k pozemkům a v neposlední řadě i fyzické možnosti účastníků. A tak se stalo, že nejzápadněji dosažitelným místem pro seniory se stalo místo pod dálnicí - Pražským okruhem, kde vtéká Dalejský potok z pod tělesa dálnice na katastr Třebonic.  Je to místo, které je zhruba vzdálené 200 m západně od Třebonického rybníka. Na paměť dosažení tohoto „nejzápadnějšího bodu“, byly slavnostně umístěny dvě cedule - směrovky - na Klubovnu rybářského spolku Třebonice. Jedna směrovka zobrazovala nejzápadnější cíp České republiky, kterým je Újezd u Krásné, vzdálený od Třebonic vzdušnou čarou 157 km.   Druhá pak nesla název mysu Cabo da Roca v Portugalsku, který je nejzápadnějším pevninským výběžkem kontinentální Evropy, a který je od Třebonic přímou čarou vzdálen pouhých 2 260 km. Při těchto vzdálenostech si člověk uvědomí, jak je Evropa, v porovnání s jinými místy na naší planetě, malá. Dvě místa – obec a mys, která pro většinu z nás byla dosud neznámá, jsou po vzdálenostním zaměření pro nás vlastně geograficky blízká. 

Výšlapu dlouhého cca 5 km se zúčastnilo přes třicet osob. Jako vždy byla jedním ze spoluorganizátorů pochodu městská část, za kterou pochod od Kuželkárny v Centrálním parku odstartoval starosta David Vodrážka. Na místostarostu Pavla Jaroše, který šel celou cestu až do cíle, pak připadl úkol, připevnit výše zmíněné cedule u Třebonického rybníka. Po jejich umístění se šlo už na náves do hospody U Beránků na oběd.  Pochodníci si mohli vybrat z několika typicky českých jídel. K mání byl za bezvadnou cenu řízek s bramborovým salátem, cikánské žebírko s rýží, utopenci, gothaj s cibulí a octem, anebo jen s hořčicí, domácí tlačenka nebo sekaná.

Bylo příjemné počasí, slunce svítilo a bylo teplo. Pohodu dokreslovalo neopakovatelné vesnické prostředí Třebonic. Místa, které ač se nachází ve městě, dává zapomenout na to, že tomu tak je.

Autor: Jiří Mašek, Středisko sociálních služeb Prahy 13
 

www.sssp13.cz/aktuality/17-4-2018-cesta-na-z.html

www.sssp13.cz/archiv-pozvanek-a-ak/86949-17-4-2018-cesta-na-z.html

  

Na startu u KuželkárnyNa startuNa startu před KuželkárnouNa startu před Kuželkárnou
Na startu se starostou Davidem Vodrážkou a místostarostou Pavlem Jarošem před KuželkárnouNa startu se starostou před KuželkárnouNa startu se starostou před KuželkárnouPochodníci
PochodníciPochodníci z řad organizátorů, pánové Krejčík a DrhaTřeboniceTřebonice, uprostřed místostarosta Pavel Jaroš
Krátká zastávka na odpočinek těsně před koncem cesty na samém nejzápadnějším cípu naší městské částiNa nejzápadnějším cípu MČ Praha 13 - skupinové fotoSměrovky před přibitímKlubovna Třebonických rybářů
Připevňování se ujal místostarosta Pavel JarošPřipevňování cedulíPřibito - je hotovoSměrovky po přibití
Třebonický rybníkTřebonický rybníkV restauraci U BeránkůU Beránků,
U Beránků
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky