Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Fotogalerie > 15.3.2018 - Vidoule 2018

15.3.2018 - Vidoule 2018

Vidoule 2018.

Ve čtvrtek 15. března se šel první letošní výšlap seniorů se severskými holemi  - Nordic Walking. Cílem pochodu byla Vidoule, stolová hora, která se nachází na hranici Prahy 13 a Prahy 5.  Tradiční pochod pořádá Středisko sociálních služeb Prahy 13 společně s MČ Praha 13. Proto na startu pochodu v Nových Butovicích nemohl chybět starosta Prahy 13 David Vodrážka, který popřál všem účastníkům šťastnou cestu a dobré počasí.

Pochod se šel v minulosti již několikrát, ale letos to bylo poprvé, co senioři vystoupali až na samý vrchol hory, který se nachází ve výšce 371 m n. m.  Seniorům se po cestě k vrcholu naskytnulo nádherné panorama na celou naši městskou část.  Při této příležitosti o naší městské části, o výstavbě v ní, o výstavbě radlické radiály, apod., pohovořili, jedni z účastníků pochodu, pánové Vít Bobysud, Aleš Mareček a Miloš Drha. 

Ten den se podařilo i počasí. Ve vzduchu byl už cítit příchod jara. Nepršelo, naopak bylo relativně teplo a po celou dobu slunečno a modrá obloha.  Což se nedá říci o dnech před a po pochodu, které byly chladné a zcela zalité, nikoli však sluncem, ale deštěm. 

Na konci pochodu, který byl dlouhý cca 4 km, se všichni chodci občerstvili v restauraci a vzájemně si vyhodnotili ušlé kilometry (www.sssp13.cz/aktuality/15-3-2018-vidoule-20.html).
 

Jiří Mašek, Středisko sociálních služeb Prahy 13

Cestou na stolovou horuPřednáškaVýklad Víta Bobysuda o MČ Praha 13Městská část na dlani
Skupinové foto pod vrcholem VidoulePoslední zastávka před sestupem do základního tábora (do restaurace)
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky