Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > Fotogalerie > 14.6.2017 - "Dalejemi se zdravicí na Den zdraví před radnicí" a DEN ZDRAVÍ

14.6.2017 - "Dalejemi se zdravicí na Den zdraví před radnicí" a DEN ZDRAVÍ

Vážení přátelé,

posíláme Vám fotky z pochodu NORDIC WALKING - "Dalejemi se zdravicí na den zdraví před radnicí" a ze "Dne zdraví", viz následující odkazy: www.sssp13.cz/co-uz-se-stalo-archi/14-6-2017-dalejemi-s.html a www.sssp13.cz/co-uz-se-stalo-archi/14-6-2017-den-zdravi.html .

Moto pochodu: 

"Kdo se chůzi vyhýbá, škodí svému zdraví."  Míla Fořt, 95 let

Pochod jsme šli z Řeporyjského náměstí, podél Dalejského potoka až do míst, kde se Dalejský potok vlévá do Prokopského potoka. Tam končí současně Dalejské údolí a začíná údolí Prokopské. Pak jsme vystoupali kopcem k Nové Vsi, kolem Asuánu a přes lávku přes ulici Jeremiášovu, jsme se ocitli na Suchém vršku, kde to je k Radnici Prahy 13, co bys kamenem dohodil. Cestu nám zpříjemnila paní Magdalena Dobromila Staňková z Třebonic, která je vyhlášenou znalkyní bylin všeho druhu. Napsala o této své, dá se říci profesionální zálibě, krásnou knížku.  Takže se šlo, občas se zastavilo a paní Staňková povídala o bylinkách a o jejich prospěšnosti pro člověka. Pochodu se zúčastnilo téměř 40 pochodníků. Za MČ se seniory celou cestu putovali pánové P. Jaroš (zástupce starosty), M. Drha a A. Krejčík (oba členové sociálního výboru).

Před radnicí došli pochodníci někdy před jednou odpolední a záhy předali starostovi Davidu Vodrážkovi, za hojné účasti veřejnosti, zdravici při příležitosti dne zdraví. Zdravici za všechny pochodníky přečetl Pepik Novák, emeritní vlakový strojvůdce.

A pak už propukl Den zdraví, který reprezentovali vystavovatelé ve svých stáncích věcmi prospěšnými pro zdraví kohokoliv z nás. Návštěvníci si mohli prolézt modelem tlustého střeva, nechat si změřit tlak, poradit se o kompenzačních (zdravotních) pomůckách či o domácí zdravotní péči. Naše Středisko pak rozlévalo na ochutnání polévku z hlívy ústřičné. Nad pořádkem bdili městští strážníci a vytvářeli tak příjemný pocit bezpečí pro všechny.

Co  říci na závěr. Ten den, tedy ve středu čtrnáctého, se povedlo úplně všechno. Pochodu přálo počasí. A Den zdraví? Ten jeho organizátoři připravili excelentně. Preciznost a vzorná organizace byla tušit na každém kroku. O tom svědčí mimochodme i obrovský zájem veřejnosti, seniory v to počítaje.

Tak si přejme jen více takových smyslných a povedených akcí.

JiM

Na startu v Řeporyjích.Povídání o Dalejském údolí. Povídání o Dalejském údolí.Před ordovikem.
Z cesty.Z cesty.Z cesty.Z cesty.
Paní Magdaléna Dobromila Staňková (na fotce vpravo).Z cesty.Pavel Jaroš, zástupce starosty pro sociální oblast, v zeleném tričku - v barvě MČ Praha 13.Z cesty.
Z cesty.Z cesty.Z cesty.A zase povídání o bylinkách.
Krátký odpočinek na konci Dalejského údolí, spojený s povídáním o bylinkách.Krátký odpočinek na konci Dalejského údolí, spojený s povídáním o bylinkách.Krátký odpočinek na konci Dalejského údolí, spojený s povídáním o bylinkách.Nálada panovala výborná.
Ať žijí staré Stodůlky (Proč ? To ví jen dámy na obrázku).Miloš Drha, člen Sociálního výboru ZMČ Praha 13Z cesty.Z cesty.
Z cesty.Z cesty.Zdeňek Adamec, nádherně fotí, pár snímků je zde i od něho. A jeho pravá resp. levá tvář
Chození je radost.Z cesty.Společné foto na konci Dalejského údolíTa kočka není živá, i když tak vypadá.
Železnice v Dalejském údolí - foceno ve směru od Kladna směrem na Smíchov. Obě údolí jsou přírodní rezervacíCesta v Prokopském údolíChvilka zaslouženého odpočinku (Antonín Krejčík, člen Sociálního výboru ZMČ Praha 13)
Stoupání k Nové VsiStoupání k Nové VsiPohled z Nové Vsi na výškové budovy na HůrceCesta kolem Asuánu
Cesta kolem Asuánu Cesta kolem Asuánu Stoupání k Jeremiášově uliciStoupání k Jeremiášově ulici
Stoupání k Jeremiášově ulici"Jeremiáška"Lávka nad "Jeremiáškou"Slavnostní zahájení "Dne zdraví" starostou MČ Davidem Vodrážkou
Předání zdravice pochodníků panu Davidu Vodrážkovi, starostovi MČ Praha 13. Úplně napravo pak Pepa Novák, který zdravici přečetl a panu starostovi předal.Předání zdravice pochodníků panu Davidu Vodrážkovi, starostovi MČ Praha 13.Zdravice předaná starostovi MČ Praha 13.A to je text zdravice v jiné formě. Hlavně tohle písmo se lepší čte.
Den zdraví - před tlustým střevem.Den zdraví - pomáhat a chránit.Den zdraví - vystavovatelé.Den zdraví - vystavovatelé.
Den zdrasví - rehabilitace v přímém přenosu.Poskytnutí první pomoci.Poskytnutí první pomoci.Prezentace služeb
Den zdraví - vystavovatelé.Den zdraví - Středisko sociálních služeb Prahy 13 nabízí polévku z hlívy ústřičné.Den zdraví - Středisko sociálních služeb Prahy 13 nabízí polévku z hlívy ústřičné.Den zdraví - Středisko sociálních služeb Prahy 13 nabízí polévku z hlívy ústřičné.
Den zdraví - vystavovatelé, diskuze nad kompenzačními pomůckami.Den zdraví - hlavní ulička.Den zdraví - hlavní ulička.Den zdraví - panorama z výšky od Bohdana Pardubického
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky