Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > ARCHIV > Prokopským údolím se severskými holemi, 23.9.2014

Prokopským údolím se severskými holemi, 23.9.2014

V rámci Festivalu volného času v Praze 13 pořádá Městská část Praha 13, Středisko Sociálních služeb Prahy 13 a organizace SENIOR HELP  pro seniory v pořadí 6. letošní výšlap se severskými holemi (Nordic Walking). Tentokrát je připravena procházka Prokopským údolím. Akci finančně podořila MČ Praha 13 a odborně ji tradičně povedou lektoři společnosti Senior-Help. 

Odkud, kam:  Vyrazíme od Besední restaurace v Hlubočepech, kde je start pochodu. Půjdeme Prokopským údolím a přes Novou Ves dojdeme až k Úřadu MČ Praha 13, kde je náš cíl.

Start: od Besední restaurace v Hlubočepech v 10.15 hod.

Cíl:  před radnicí MČ Praha 13, kam bychom mohli dojít mezi 11.30 až 12.00 hod.

Délka pochodu:  5,2 km, cca doba chůze 1 h 30 min.

Mapa pochodu: www.mapy.cz/s/d2ub

Výškový profil trasy:

   Stoupání: 183 m                                             Klesání: 74 m

Jak se dostanete na start: Připravili jsme pro Vás dvě možnosti. Buď můžete dorazit na místo startu MHD. Pojedete ze Třináctky metrem  a vystoupíte na stanici metra  Anděl na straně Ženských domovů, kde se nachází autobusové nádraží Na Knížecí. Právě zde nasednete do autobusu MHD číslo 120 a pojede s ním na stanici Hlubočepská (je to 7. stanice v pořadí, když počítáme i stanici nástupní), kde je Besední restaurace a kde se nachází také start. Odjezdy autobusu číslo 120 od nástupní stanice Na Knížecí jsou 9:00, 9:30 a 10:00 hod. Jede se jen krátce cca 8 minut. Takže příjezd na zastávku Hlubočepská je 9:08, 9:38 a 10:08 hod. 

Protože spojení MHD může být pro některé z Vás komplikované, tak jsme připravili druhou a myslím, že lepší možnost. Od 9.00 do 9.30 bude přistaven na parkovišti u zadního vchodu do Radnice Prahy 13  autobus s kapacitou 50 osob. Ten úderem půl desáté vyjede k místu našeho startu, tedy k  Besední restauraci v Hlubočepech.

Zájemci se mohou hlásit (a řada už to udělala) u paní Aleny Hrabětové  na telefonním čísle 725 393 061 nebo 251 616 388 nebo přímo v kanceláři Střediska sociálních služeb Prahy 13. Poplatek ve výši 20,- Kč hradí každý účastník při osobním přihlášení, nejpozději v den pořádání akce před jejím započetím.

Pojďte s námi poznávat krásy Prahy. Tentokrát území Barrandienu, kde se psala geologická historie hlavního města Prahy. Pochod má jako vždy ode všeho kousek. Je vlastivědný a budeme cvičit opět s holemi, které jsou povinnou výbavou každého poutníka. To už se stalo ale samozřejmostí a omluvy pochodníků se, ze strany pořadatelů, akceptují jen ve zřetele hodných zdůvodněních.     

Přijďte, těšíme se na Vás.

Alena Hrabětová, SSS P13 za realizační tým

MČ Praha 13

společnosti Senior-Help

Střediska sociálních služeb Prahy 13

 

Odkaz na zajímavá místa, která navštívíme:

Prokopské údolí - Wikipedie:  cs.wikipedia.org/wiki/Prokopsk%C3%A9_%C3%BAdol%C3%AD

Tip na výlet (Poznej Prahu):  www.praguecityline.cz/tipy-na-vylety-praha-a-okoli/tip-na-vylet-v-praze-prokopske-udoli

Fotogalerie (turistika.cz): www.turistika.cz/fotogalerie/3828/prokopske-udoli

Sem divů Prokopského údolí:  morskeplaze.cz/dvanact-divu-ceska-prokopske-udoli/

Fotoarchiv (geology.cz): www.geology.cz/aplikace/fotoarchiv/fotoarchiv.php

 

 

 

 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky