Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > ARCHIV > POZOR!!! VÝUKA SENIORŮ NA POČÍTAČÍCH ZAČÍNÁ VE STŘEDU 8.10.2014

POZOR!!! VÝUKA SENIORŮ NA POČÍTAČÍCH ZAČÍNÁ VE STŘEDU 8.10.2014

Vážení přátelé,

tak máme opět po prázdninách. Září se přehouplo do své druhé poloviny  a  my opět začínáme výuku na počítačích. Osobně mohu říci, že se mi začíná radostněji než minulý rok, protože díky podpoře  vedení městské části máme zrekonstruovanou celou počítačovou učebnu. K serveru z minulého roku, byly letos počátkem září do učebny nainstalovány výkonnější počítače, které se nemohou s těmi původními srovnávat. Tak věřím, že se nám výuka na nich stane ještě větší hrou.

Ale k naší výuce. Naše učení  na "kompech", tedy spisovně počítačích, zahajujeme ve středu 8.10.2014.  Pro začátečníky začíná hodina, stejně jako celý minulý rok, od 9.15 do 10.15 hod. Pro pokročilé pak od 10.30 do 11.30 hod. Jak je patrné, hodiny jsou plnohodnotné, tedy šedesáti minutové. Nic za ně neplatíte. Výuku, stejně jako celý minulý rok, zajišťuji já. Ty z Vás, kteří mně neznají, naleznou mé  jméno na konci tohoto článku.

Protože začínáme a předběžně zjišťuji, že zájem o výuku z Vaší strany je velký, moc bych Vás prosil, abyste vy co toho umíte trochu víc, přišli až na hodinu pro pokročilé. Abychom rozložili počet účastníků rovnoměrně do dvou výukových hodin. Kapacita učebny je omezená. Je v ní 10 počítačů a u každého mohou být nejlépe jen dva žáci. Tedy z toho vychází, že se nás sem - do učebny - vejde 20 + 1 (to jsem já, vyučující).

V  první hodině si řekneme, jak a co se budeme učit. Odlišný přístup bude k začátečníkům i k pokročilý. V prvém případě začneme od začátku. Tedy jak se spoučtí PC, k čemu slouží myš, co je to internet, složka a soubor, elektronická pošta. V druhém případě budeme zkoušet a učit se různým technikám práce s PC (jak si přehrávat video, jak ukládat soubory z webu, formátování textu v souboru a mnoho dalšího). Výuka u pokročilých bude též i usměrňována na základě jejich dotazů a zájmu, co se chtějí učit nebo čemu chtějí věnovat více pozornosti. Vidíte, že obě skupiny jsou výrazně výkonnostně odlišné a proto vše zvažte a pak se rozhodněte.  

Abych Vám pokročilým, šel trochu vstříc, tak dále uvádím prolink (adresy) na některé významné webové stránky,  se kterými budeme celý  rok pracovat:

Středisko sociálních služeb Prahy 13: www.sssp13.cz

MČ Praha 13: www.praha13.cz

Internetový portál SEZNAM: www.seznam.cz

Internetový vyhledávač GOOGLE: www.google.cz

Nákupní portál HEUREKA: www.heureka.cz

 Ještě jedna důležitá věc !!!!! Učebna s novými počítači již funguje a můžete ji kdykoliv indivduálně navštívit a počítače vyzkoušet. Středisko (Lukáš) je pro vás otevřeno v pracovních dnech od 8.00 hod. do 16.00 hod. Pokud budu v kanceláři, tak Vám rád - v rámci mých časových možností - i poradím, když si s něčím nebudete vědět rady. Tak se nebojte a přijďte. 

Často se mi ptáte při výuce na počítačích na některé významné společenské události v naší zemi. A na můj názor na ně. Proto si neodpustím ještě jednu poznámku, která se týká podzimních komunálních voleb 2014 do obcí a tedy i do naší MČ. Podzimní volby 2014 jsou bezesporu jednou z nejdůležitějších společensko-politických událostí v naší zemi a neměly by tedy projít kolem nás, aniž bychom si jich nepovšimli. Samozřejmě otázkou je, zda jít nebo nejít k volbám. To si každý musí rozhodnout sám. Ale říkám, kdo nepůjde volit, ať už z jakýchkoliv pohnutek (vyjma těch vážných zdravotních), nemá co nadávat následně na poměry na naší městské části. Protože tím, že nejde ke komunálním volbám vyjadřuje současně nezájem na společenském dění v ní.  

Podzimní volby jsou o volbách do obcí a města a též v případě Prahy 13 i o volbách do Senátu Parlamentu ČR. Všechny informace o podzimních volbách naleznete na stránkách MČ Praha 13  na odkazech:   

www.praha13.cz/14599_Volby-do-zastupitelstev-obci-2014

www.praha13.cz/14648_Volby-do-Senatu-Parlamentu-Ceske-republiky-2014

 

Do naší městské části kandiduje 15 politických subjetků. Je to absolutně nejvyšší počet stran, které kdy usilovaly o přízeň voličů na Praze 13. Abyste se vy pokročilí pocvičili v hledání na internetu, tak dál uvádím odkazy na jejich internetové stránky - strany řadím podle abecedy:

ANO 2011: www.anobudelip.cz

Česká strana sociálně demokratická: www.cssd.cz/

Domov: www.volimdomov.cz

Hnutí občanů Prahy: webová stránka na internetu nenalezena

Koalice KDU-ČSL, LES a občanů Prahy 13: praha.kdu.cz;stranales.cz/ ;

Komunistická strana Čech a Moravy: www.kscm.cz

Koruna Česká (monarchistická strana Čech a Moravy a Slezska): www.korunaceska.cz/

Občanská demokratická strana: www.odspraha13.cz

Občanská koalice Prahy 13 a politické hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ, www.koalice13.cz:  www.koalice13.cz

Pro Prahu: www.proprahu.cz

Sdružení Nezávislých Občanů Prahy, SNOP - 13: www.snop13.cz/

Strana svobodných občanů: web.svobodni.cz

TOP 09: http://www.top09.cz

Třináctka: 13tka.cz/

Zelení a Piráti pro 13: praha13.zeleni.cz; www.pirati.cz

 

 Tak se mějte moc dobře, sportujte a buďte stále v pohybu duševním a fyzickém. Lukáš pro Vás v tomto ohledu pořádá, v rámci Festivalu volného času na Praze 13, řadu akcí, viz.: www.sssp13.cz/infoservis-aktualne/akce-poradane-stredi.html .

 

 Jménem všech ze Střediska sociálních služeb Prahy 13 a zároveň z Lukáše  Vás zdraví

Jiří Mašek (JIM)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky