Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > ARCHIV > Po třech letech (13.4.2022) se opět vrátila Velikonoční jízda do Lukáše

Po třech letech (13.4.2022) se opět vrátila Velikonoční jízda do Lukáše

Ve středu 13. dubna 2022, den před zeleným čtvrtkem, proběhla v Lukáši tradiční Velikonoční jízda. Velikonoční jízda je starobylý velikonoční zvyk, který se dochoval v německé Lužici a u nás pak na dvou místech, v Lukavci v českém Slezsku a v Mikulášovicích ve Šluknovském výběžku.  Jedná se o výpravný pochod jezdců na koni, kteří svojí jízdou na Boží hod oslavují zmrtvýchvstání Krista. Ve středisku se Velikonoční jízda stala synonymem pro kreativní dílnu, která je spojena s výrobou velikonočních dekorací, vítáním jara a připomenutím si lidových tradic.

Organizátory jízdy jsou Středisko sociálních služeb Prahy 13 a MČ Praha 13, za kterou přivítal všechny přítomné starosta Prahy 13 David Vodrážka společně s radní Anetou Ečekovou Maršálovou. „Je dobře, že se zde opět společně po dvouleté vynucené pandemické přestávce scházíme a začínáme znovu normálně fungovat. Věřím, že tomu bude tak už napořád. Přeji Vám, abyste svojí dnešní tvůrčí prací udělali radost sobě, anebo svým blízkým“, řekl starosta úvodem všem seniorům.  Následně jim i všem organizátorům popřál příjemné a pohodové velikonoční svátky.

A pak už převládla pracovní atmosféra, kdy si senioři pod asistencí odborných lektorek vyráběli velikonočního zajíčka, jako dekoraci na okno nebo na dveře. Pro všech dvacet pět aktérů bylo připraveno občerstvení, mazanec a osvěžující ovocný čaj či káva. Tak příští rok na Velikonoční jízdě v Lukáši opět na shledanou.

 

Jiří Mašek, Středisko sociálních služeb Prahy 13

14.4.2022

 

 

Soubory ke stažení

OznačeníVelikostDatum
Pozvánka na Velikonoční jízdu.pdf413,9 kB23.03.2022 15:05
Co je to Velikonoční jízda.pdf401,4 kB23.03.2022 15:04
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky