Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > ARCHIV > Otevření modernizované PC učebny pro seniory, 1.10.2013

Otevření modernizované PC učebny pro seniory, 1.10.2013

Vážení přátelé,

1.10.2013 v 10.00 hod. bude ve Střediskou sociálnjích služeb Prahy 13  při příležitosti "Dne seniorů" slavnostně otevřena modernizovaná počítačová učebna pro seniory. Slavnostní otevření provede starosta MČ Praha 13 Ing. David Vodrážka  a místostarosta pro sociální oblast pan Aleš Mareček. Na slavnostní zahájení byli pozváni zástupcii firmy BOXED, kteří provedli modernizaci učebny a další hosté.

Následně pak  ve středu 2.10. 2013 začínají - v již zmodernizované učebně - pravidelné kurzy na PC pro seniory. Od 9.15 do 10.15 hod. pro začátečníky a od 10.30 do 11.30 hod. pro pokročilé. Za kurz se nic neplatí.

V počítačové učebně se nachází 10 stolních počítačů, které jsou připojeny k serveru. Právě v tom spočívá celá modernizace učebny. Server  umožní administraci dat, programů i případně vzniklých závad z jednoho místa (centrální administrace). Server  současně zajistí ochranu všech  PC tím , že omezí práva pro uživatele. Tímto omezením budou bezpečně ochráněna systémová data. Server dále umožní uživatelům vytvořit si uživatelké domovské složky, využívat sdílených složek pro dokumenty, aplikce, apod. Co je ale velmi důležité, že takto vytvořený systém splňuje podmínku stejného pracovního prostředí ve všech počítačích a tím i zajišťuje jednotnost výuky, resp. sjednoceného učebního výkladu. 

Počítačová učebna bude sloužit seniorům pro výuku jak pracovat s počítačem. Základem výuky je ovládání internetu, umět psát na počítači , zakládat soubory a kopírovat je do složek. Dále naučit se pracovat s elektronickou poštou, tj psát,  odesílat a přijímat  zprávy. Výuka je zaměřena na praktické informace  a dovednosti s PC. Například používání internetových vyhledávačů pro srovnání cen zboží (výrobků), jejich kvalitu, informaci o firmách (i šmejdech), které nabízejí seniorům zboží. Hledání služeb, informací z radnice a z úřadů vůbec ve smyslu motta - "Hledám jak co zařídit a kde se informat, rady jak se co dělá a jak co uvařit, vychytávky, encyklopedické informace, jak se kam  dostanu, co se kde děje, kdo je kdo.......".  K tomu všemu pelmelu dat vyhledávání i příslušných obrázků a videí. Počítače budou využívány i na kurzy cvičení paměti. K tomu účelu je na nich nainstalován program Brain Jogging, který je kompletním programem pro trénink mozku (trénink mentální výkonnosti), určený seniorům ale i ostatním, kteří důchodu ještě nedosáhli. A v neposlední řadě je třeba připomenout, že počítače slouží i seniorům pro studium témat v rámci absolvování University třetího věku (U3V). 

Cena modernizace spočívala především v zakoupení serveru (pro odborníky typ HP PL ML310eG8 E3-1220v2)  za 20 558,- Kč, dále za operační systém k serveru a k jeho instalaci a nastavení konfigurace OS Windows Server  - cena 9 862,- Kč. Vedle toho, aby byly splněny podmínky zprovoznění učebny, byla provedena celková reinstalace a modernizace SW vybavení PC učebny pro seniory v celkové výši 18 393,- Kč. Celkové náklady na modernizaci počítačové učebny, které poskytla středisku MČ Praha 13, dosahly necelých 49 000,- Kč.

Modernizace učebny provedli pracovníci společnosti  BOXED s.r.o. Společnost BOXED bude současně zajišťovat pravidelný servis celého zařízení. Jako bonus se společnost zavázala, že servis zařízení do konce roku 2013 bude činit 1,- Kč měsíčně. Za tento sponzorský počin lze jen velmi poděkovat. Děkujeme!

Velké poděkování patří Městské části Praha 13, která svoji finanční podporou přispívá k rozvoji dovedností seniorů, nutí je se učit novým věcem, což má v konečné podobě i dopad na udržování jejich duševní , ale konec konců i fyzické, zdatnosti. 

JIM  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Senioři a počítače - ilustrační fotoPočítačová učebna - celkové foto Počítačová učebna pro senioryPohled do servovny na server (černá krabice trochu vlevo na středu obrázku), "srdce" celého zařízení
Instalace programů technikem společnosti BOXED
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky