Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > ARCHIV > ODMÍTÁME NUDU, POHYB NÁM JDE K DUHU

ODMÍTÁME NUDU, POHYB NÁM JDE K DUHU

Doba prázdnin a dovolených sice skončila, ale pořád je co dělat. A pohyb, a to je věc známá, je základ zdraví a osvědčený recept pro dlouhověkost. Středisko sociálních služeb Prahy 13 proto nelení a nabízí po prázdninách seniorům, ale nejen jim, řadu zajímavých akcí.

Už 13. září se v rámci Festivalu volného času Prahy 13 uskuteční v Lukáši 6. ročník turnaje v pétanque „O putovní pohár starosty Prahy 13“ a o zvláštní cenu zástupce starosty pro sociální oblast.

Ve středu 26. září, bude v Lukáši zahájena podzimní výuka seniorů na PC. Záhy, ve čtvrtek 27. září, se uskuteční Svatováclavský pochod, samozřejmě s holemi na Nordic Walking.

A vzápětí po oslavě sv. Václava, v pondělí 1. října se bude konat 5. ročník olympiády pro seniory  - „Lukiáda 2018“. Lukiáda se stala již tradicí a postupně přerostla v největší sportovní klání seniorů na naší městské části.

Vedle procvičování těla je i dobré pěstovat duševní pohyb. A proto je tu studium v rámci virtuální univerzity třetího věku (VU3V) a nabídka kurzů cvičení paměti.  

Univerzita třetího věku má na programu dva semestrální kurzy. První kurz na téma „České dějiny a jejich souvislosti II.“, zahajuje v úterý 2. října a druhý kurz na téma „Hudební nástroje“ o týden později, v úterý 9. října.

Seriál deseti lekcí oblíbeného cvičení paměti pod názvem „Trénuj hlavu, trénuj tělo“ zahajuje ve čtvrtek 4. října. Více informací na www.sssp13.cz nebo u paní Aleny Hrabětové na tel. 725 393 061, sekretariat@sssp13.cz.

 

Jiří Mašek - ředitel Střediska sociálních služeb Prahy 13

 

 

 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma