Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > ARCHIV > Jak pečovat o osoby se syndromem demence

Jak pečovat o osoby se syndromem demence

Jak pečovat o osoby se syndromem demence

Projekt, jehož ústřední motto zní: „Naučte se zvládat péči o blízké trpící demencí“, si klade za cíl podělit se s laickou veřejností prostřednictvím diskuzně vzdělávacích přednášek o zkušenosti při péči o osoby se syndromem demence.     
Laickou veřejností se rozumí především rodinní příslušníci, protože většina českých seniorů trpících syndromem demence zůstává v domácí péči. Tento projekt, který realizuje PALATA - Domov pro zrakově postižené s finanční podporou Nadace České spořitelny, ale bezesporu může oslovit i zaměstnance profesních sociálních a zdravotnických organizací provádějících odbornou péči o seniory s demencí. A protože PALATA chce oslovit s tímto bezesporu významným a potřebným sociálním tématem i obyvatele Prahy 13, přizvala ke spolupráci Středisko sociálních služeb Prahy 13, které je významnou organizací pečující o seniory této městské části.

Pro zájemce je připraveno 5 tematických okruhů, ve kterých se např. dozví jak posilovat a udržovat kognitivní schopnosti osoby s demencí, jak s ní správně komunikovat, pečovat o její pitný a stravovací režim, jak zvládat její případné agresivní chování, jak uzpůsobit prostory v domácnosti pro zajištění  její bezpečnosti...

Vzdělávací akce proběhne od 8. listopadu do 13. prosince formou šesti zhruba tříhodinových setkání v šesti po sobě následujících týdnech, vždy v pondělí od 16.00. Adresa: Palata - Domov pro zrakově postižené, Na Hřebenkách 737/5, Praha 5 – Smíchov. Účast na setkáních je bezplatná.

Pokud pečujete doma o své rodiče či prarodiče a cítíte, že je toho na vás moc a nevíte si rady se situacemi, kdy již začínají trpět demencí, poradíme vám jak vše zvládnout.

Nebuďte na to sami.

 

Úlné informace o projektu naleznete na následujícím webovém odkazu, na kterém - pokud budete mít o vzdělávací program zájem a budete se ho chtít zúčastnit - můžete provést svoji registraci: palata.cz/palata-pomaha-pecujicim-zvladat-peci-o-blizke-trpici-demenci/


 

(Zpracováno na základě podkladů odborníků z PALATY – Domova pro zrakově postižené.)

Jiří Mašek, Středisko sociálních služeb Prahy 13

 

 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky