Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > ARCHIV > Jak jsme šli do pivovaru (18.6.2022)

Jak jsme šli do pivovaru (18.6.2022)

Na pivo do Staňkova rukodělného pivovárku v Třebonicích.

Ve středu 18. května šli senioři pochod se severskými holemi (Nordic Walking) do Rukodělného pivovárku pana Staňka do Třebonic (https://www.pivovartrebonice.com/). Tradiční pochod je, s výjimkou dvouleté pandemické přestávky, pořádán nepřetržitě od roku 2013 Střediskem sociálních služeb a MČ Praha 13. Letos se tak vlastně již uskutečnil 8. ročník této, seniorskou veřejností, oblíbené sportovně společenské akce.

Vycházelo se krátce po desáté dopolední z Domu sociálních služeb Lukáš. Na startu pochodu, který byl dlouhý přibližně čtyři kilometry, se sešlo rekordních 52 osob a 15-letá fenka šeltie  jménem Viky. Hned na začátku se řeklo pár nezbytných organizačních informací. A potom jménem městské části pozdravili přítomné radní Aneta Ečeková Maršálová a předseda výboru pro Agendu 21 Vít Bobysud, který následně i pochod symbolicky odstartoval.  

Senioři prošli přes stanici metra B Stodůlky do Britské čtvrti, a odtud přes Chaby dorazili ke kostelu sv. Jana a Pavla v Krtni. Řada z nich nešetřila slov chvály na obnovenou historickou krteňskou cestu, která vede od Chabů k již dříve zmíněnému kostelu, od kterého se už pokračovalo přímo do pivovaru. Tam je očekával pan Staněk, majitel a sládek pivovaru v jedné osobě. Pochodníci do posledního místa obsadili restaurační i venkovní prostory pivovaru. Na čepu měl pan Staněk připravený klasický 11 stupňový světlý ležák (11° FAKÍR) a svrchně kvašený jedenácti stupňový ALE s příchutí a vůní bylinek ( 11° CRAZY HORSE – APA).  Kdo měl chuť nebo hlad, mohl si dát i něco k jídlu. Nad pečenými buřty na pivu, utopenci nebo naloženým hermelínem se jen sbíhaly sliny a tak nebylo ani divu, že si každý z příchozích něco objednal.

Do pivovárku zavítal a všechny přítomné pozdravil i starosta David Vodrážka. Ten mimo jiné ocenil rekordní počet účastníků a vyzdvihl atraktivnost a unikátnost pivovaru na území městské části. A dodal: „myslím, že k zajímavosti pochodu přispěla i nově obnovená historická krteňská cesta, kterou vedla trasa dnešního pochodu, a kterou - dle legendy – pravidelně využíval císař Karel IV., při své pouti na Karlštejn“.

K úspěšnosti pochodu a skvělé pohodě všech účastníků přispělo i krásné slunečné počasí. Tak příští rok opět na shledanou na pivu v Třebonicích.  Stojí to za to.

 

V Praze dne 18.5.2022

Jiří Mašek, Středisko sociálních služeb Prahy 13

 

Trasa pochodu:     mapy.cz/zakladni

 

 

Soubory ke stažení

OznačeníVelikostDatum
Vlastivědná místa výšlapu do Třebonického pivovaru.pdf273,7 kB13.04.2022 21:43
Trasa pochodu z Lukáše do Třebonického pivovaru.png1563,6 kB13.04.2022 21:38
18.5.2022 - Pozvánka - Třebonický pivovar - final.pdf93,2 kB12.04.2022 22:24
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky