Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > ARCHIV > 17.4.2018 Cesta na západ - pochod k nejzápadnějšímu cípu Prahy 13

17.4.2018 Cesta na západ - pochod k nejzápadnějšímu cípu Prahy 13

Druhým letošním pochodem se severskými holemi (NORDIC WALKING), který organizuje Středisko sociálních služeb a MČ Praha 13, si připomeneme naší historickou příslušnost ke křesťanské západní Evropě a v té souvislosti vzpomeneme významné datum 1.5.2004, kdy Česká republika vstoupila do Evropské unie  (cs.wikipedia.org/wiki/Vstup_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_do_Evropsk%C3%A9_unie ). Možná je dobré v této souvislosti připomenout dopady přistoupení:

1) Volný pohyb osob,

2) Volný pohyb služeb, zboží a kapitálu,

3) Vymahatelnost práva,

4) Přerozdělování peněz v rámci EU,

5) Společná měna (dosud z naší strany nerealizováno).

 

Slavnostní záštitu nad pochodem převzali

Ing. David Vodrážka, starosta a Ing. Pavel Jaroš, místostarosta MČ Praha 13

 

"Cesta na západ" -  propozice pochodu

Start:                     10.00 hod. Kuželkárna u Stodůleckého rybníka

Cíl:                        11.30 hod., retenční nádrž u dálničního tělesa v k.ú. Třebonice

Délka:                   5,042 km 

Popis trasy: Start - kuželkárna  a dále se jde - KD Mlejn - Kostel sv. Jakuba Staršího - Kovářova ul. - Líšnická ulice - hřbitov Stodůlky - Líšnická - Britská čtvrť - TESCO - Chaby - Třebonice - Třebonický rybník  a cíl cesty retenční nádrž u dálnice.

Trasa pochodu:  mapy.cz/s/2wmSA

Po realizaci možného - tedy po dosažení nejzápadnější části  naší městské části, se odebereme k rybářské líhni  - klubovny Třebonického rybářského spolku, kde bude cca ve 12.45 hod., slavnostně umístěna směrová tabule znázorňující vzdálenosti některých významných míst směrem na západ od nás. 

Poté se vydáme zpět na Třebonickou náves do restaurace "U Beránků" - točna autobusu MHD č. 174, kde rozebereme absolvované kilometry.

V restauraci bude možné ochutnat klasická česká  jídla studené kuchyně (utopence, teplá sekaná, gothaj s cibulí, nakládaný hermelín,...), která představují z pohledu Evropy místní nezaměnitelné speciality, které jsou naším historickým dědictvím a  kulturním vkladem evropským národům.  Ale kdo by si chtěl dát teplé jídlo namísto specialit, nebude mu učitě odepřeno.

Zájemci, kteří se chtějí zúčastnit pochodu, se mohou hlásit (zaregistrovat) u paní Aleny Hrabětové na telefonním čísle 725 393 061, nebo přímo v kanceláři střediska. Nahlášení je možné učinit i v místě startu, před začátkem pochodu. Účastnický poplatek 20,- Kč.

Přijďte, těšíme se na Vás. Váš realizační tým pracovníků

MČ Praha 13

Středisko sociálních služeb Prahy 13


 

 

 

 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma