Login:
Heslo:
 
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > ARCHIV > 2. výšlap s holemi, tentokrát do Třebonic na pivo, 22.5.2013

2. výšlap s holemi, tentokrát do Třebonic na pivo, 22.5.2013

 

Pojďte s námi z Lukáše na pivo

do Staňkova rukodělného pivovárku v Třebonicích

 

Městská část Praha 13, Středisko Sociálních služeb Prahy 13 a Mateřské centrum Prokůpek ve spolupráci s organizací SENIOR HELP, pořádá v rámci projektu „ Třináctka v pohybu – Nordic Walking nejen pro seniory“ již 2. výšlap pro seniory po Praze 13.

Tentokrát půjdeme ochutnat pivo, a podívat se jak se vaří, do rodinného rukodělného pivovaru do Třebonic ( http://www.pivovartrebonice.com/home ). Majitel pivovaru, pan David Staněk, je zároveň sládek, který nás provede po pivovaru, seznámí zájemce s výrobou piva, které bude možné ochutnat i zakoupit a odnést si domů. S návštěvou pivovaru mohou došlí poutníci též spojit prohlídku bylinkové zahrádky Magdaleny Dobromily Staňkové. Zahrádka se nachází hned bezprostředně vedle pivovaru. Návštěva zahrádky však stojí za delší exkurzi a proto by ji bylo nejlépe navštívit samostatně. Případné exkurze s odborným výkladem lze pro zájemce domluvit individuálně na místě. Návštěva zahrádky potěší určitě, vedle seniorů, i maminky s dětmi z Mateřského centra Prokůpek, které se svými ratolestmi půjdou společně s dříve narozenými poutníky. Navíc lze v místě navštívit výstavu, která popisuje historii obyvatel statku a jeho okolí.

Sraz účastníků je ve středu 22.5.2013 v 9.00 hodin před „Lukášem“. Maximální počet účastníků je 50, délka trasy přibližně 3 km. Pohodlnou obuv a hole s sebou (možnost zapůjčení holí je limitovaná).

Cestu zpět mohou účastníci výšlapu absolvovat buď pěšky stejnou cestou, kterou přišli (platí pro zdatnější chodce) anebo mohou odjet linkovým autobusem č. 249 z Třebonic. Oficiální ukončení výletu je stanoveno časem prvního plánovaného odjezdu autobusu z Třebonic do Stodůlek v 13.24 hod.

Zájemci se mohou nahlásit a získat další podrobné informace u paní Aleny Hrabětové na telefonním čísle 251 616 388 nebo mobilu 725 393 061 nebo přímo v kanceláři střediska.

Účastnický poplatek je 20,- Kč.

Informace budou též na webu střediska www.lukaspraha13.cz .

Nahlásit se mohou nejpozději do 18.5.

Pojďte s námi poznávat krásy Prahy 13, které máte za humny, ale možná, že o nich ani nevíte. Součástí našeho výšlapu nebude jen pivo. Výlet bude mít sportovní charakter spojený s cvičením s holemi a ukázkami, co s nimi vše lze dělat. Vlastivědný podtext tomu všemu dodá povídání o Stodůlkách, půvabném kostelíku v Krtni, ale i o Třebonicích, místě, kde každý z obyvatel, je tak trochu dobrovolným hasičem. 

Přijďte, těšíme se na Vás.


 

 

 

 

Soubory ke stažení

OznačeníVelikostDatum
Výšlap do Třebonic na pivo, 22.5. 2013.pdf116,2 kB20.04.2013 22:59
Linka_249,_Trebonice_-_Sidliste_Stodulky.pdf127,1 kB20.04.2013 22:58
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky