Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
"Jenom život, který žijeme pro ostatní, stojí za to." Albert Einstein
Hledat
Navigace: www.sssp13.cz > ARCHIV > 11. listopadu - Svatomartinský pochod aneb putování od kostelu ke kostelu

11. listopadu - Svatomartinský pochod aneb putování od kostelu ke kostelu

Ve středu 11. 11. 2015 v den svátku svatého Martina, zveme všechny, kdo má zájem, seniory i neseniory, na výšlap s holemi NORDIC WALKING,

tentokrát pod názvem:

Svatomartinský pochod aneb putování od kostela ke kostelu


Poslední, v pořadí pátý, letošní výšlap s holemi NW se uskutečňuje pod záštitou MČ Praha 13, která akci finančně podpořila. Organizátory akce jsou vedle městské části dále Středisko sociálních služeb Prahy 13, Římskokatolická farnost u kostela sv. Jakuba Staršího a společnost Senior-Help.

Tentokrát bude naše pozornost, vedle sportovního výkonu, zaměřena na minulost a současnost Římskokatolické farnosti u kostela sv. Jakuba Staršího. Farní společenství ve Stodůlkách patří neodmyslitelně do mozaiky každodenního života naší městské části. Působí zde dlouhou řadu let, je součástí naší historie a tedy i nás.

To, že pochod pořádáme v den svátku sv. Martina je záměrem. Lze v tom spatřovat určitou symboliku, návaznost a vhodnost doby pro konání této akce. 

Naše akce proběhne přibližně od 10.00 hod. do 12.30 hod. Délka pochodu činí cca 3,3 km, se stoupáním 35 m a s klesáním 77 m.  Z velké části povede Centrálním parkem a čistého času pošlapeme přibližně tak hodinu. Trasu pochodu naleznete po rozkliknutí následujícího odkazu - mapy.cz/zakladni .

Společně navštívíme kostel sv. Jakuba Staršího, kde se něco dozvíme o historii Stodůlecké farnosti ale i o kostele sv. Jakuba Staršího. A pak si to zamíříme do Komunitního centra sv. Prokopa, k jehož posvěcení došlo v roce 2001. Proto i ten název „…..putování od kostela ke kostelu“. V komunitním centru se posilníme po sportovním výkonu teplým čajem a vyslechneme si povídání o současnosti farnosti. Povídání o Farnosti, jak o její minulosti tak i současnosti, se ujme pan Tomáš Vítek, pastorační asistent.    

Itinerář akce:

 10.00-10-15 hod.:    prezentace pochodníků, metro Stodůlky (před vchodem na Šostakovičově náměstí),
   10.15 hod.:             start pochodu   
   10.30 hod.:             kostel sv. Jakuba Staršího, výklad o minulosti Stodůlecké farnosti
   10.45-11.30 hod.:    délka trvání cesty do Komunitního centra sv. Prokopa
   11.30-12.30 hod.:    Komunitní centrum, prohlídka objektu, výklad o současnosti Stodůlecké farnosti.

   Odbornou podporu účastníkům vycházky opět zajistí certifikovaní trenéři společnosti Senior-Help. Začátek výšlapu bude zahájen před metrem Stodůlky společnou rozcvičkou. U Nepomuckého nebo u Stodůleckého rybníku se uskuteční, pokud bude zájem, instruktáž o správně prováděné chůzi s hůlkami, o tom jak si hůlky správně nastavit a navíc se pobavíte při hrách, při jejichž provozování můžete využít hůlky i jinak.

Hůlky a dostatek pití na cestu s sebou. Kdo nevlastní hůlky, bude mít možnost si je zapůjčit na startu.

Účastníkům výšlapu nabízíme v cíli za jejich sportovní výkon cenné informace o historii i současnosti Farnosti ve Stodůlkách. Turistickou známku a možná i další překvapení. 
Účastnický poplatek je 20,- Kč. Ten můžete uhradit dopředu v kanceláři v Lukáši anebo případně i na startu. Bližší informace získáte také u paní Aleny Hrabětové na telefonech 222 543 021 nebo 725 393 061, anebo můžete psát své dotazy na sekretariat@sssp13.cz .

Těšíme se na letošní poslední výšlap s vámi.


Městská část Praha 13, www.praha13.cz/
Středisko sociálních služeb Prahy 13, www.sssp13.cz
Římskokatolická farnost u kostela sv. Jakuba Staršího,
www.centrumbutovice.cz/
Společnost Senior-Help,
www.senior-help.cz/
 

                     

 

 

 

Soubory ke stažení

OznačeníVelikostDatum
Svatomartinský pochod, 11.11.2015.pdf265,9 kB05.11.2015 15:50
Svatomartinský pochod - trasa.png1401,7 kB03.11.2015 21:29
 
© www.sssp13.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma